Sınav Kaygısı ile Baş Etme Oyunu

Co-terapist Psikoterapi Oyunları hem çocuk ve gençlerle çalışan uzmanlara hem de ailelere yönelik tasarlanmış kart oyunları serisidir.
Sınav Kaygısı ile Baş Etme Oyunu, Uzman Klinik Psikolog Açelya Şahin Fırat ve Uzman Klinik Psikolog Liana Kescioğlu tarafından, 10 yaş ve üzeri çocuk ve gençlerin akademik hayatta yaşadıkları sınanma kaygısı ile baş etme becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Çocuk ve gençlerin sağlıklı geri bildirimleri alabilmesi amacıyla mutlaka bir yetişkinin gözetiminde oynanması önerilmektedir.

Kutunun İçinde Neler Var?

Farkındalık Kartları: Oyunculara kendi özellikleri ile ilgili farkındalık geliştirmelerini, ana odaklanabilme ve rahatlama tekniklerini deneyimlemelerini sağlayarak duygu regülasyon (düzenleme) becerileri kazanmalarını amaçlayan 16 adet kart.

Duygu-Düşünce Kartları: Sınavlar hakkındaki düşüncelerin fark edilmesini, duyguların anlamlandırılmasını amaçlayan 16 adet kart.

Ne İyi Gelir? Kartları: Sınanma durumlarında birçok kişiye iyi gelen taktikleri oyuncuların kendi açılarından değerlendirmelerine fırsat veren 16 adet kart.

Beden-Davranış Kartları: Sınanma durumlarındaki beden duyumlarının fark edilmesini, davranışların arasında yatan nedenlerin anlaşılmasını amaçlayan 16 adet kart.

Öneri Ver! Kartları: Oyuncuların, sınanma durumunda yaşanabilecek sorunlara karşılık çözüm odaklı bir bakış geliştirmelerini hedefleyen 16 adet kart.

Öz-Değerlendirme Kartları: Oyuncuların, sınav taktiklerini ve etkili ders çalışma yöntemlerini kendi açılarından değerlendirmelerine fırsat veren 16 adet kart.